HİSAR KISA FİLM SEÇKİSİ 2015

FİLMLER


Said Tuğcu & Sıla Özsoy
Belgesel, 13’15”, 2014
Serhat Karaaslan
Kurmaca, 20’, 2014
Neslihan Kültür
Belgesel, 23’41’’, 2014
Muhammet Beyazdağ
Belgesel, 23’27’’, 2014
Irmak Karasu
Deneysel, 13’, 2014
Enes Ateş
Kurmaca, 17’30”, 2014
Özlem Güler
Kurmaca, 7’42’’, 2014
Cevahir Çokbilir
Kurmaca, 25’, 2014
Mehmet İrfanoğlu
Kurmaca, 8’17’’, 2014
Mahmut Telci
Kurmaca, 20’, 2014

SEÇKİ KATALOĞUJÜRİ ÜYELERİ

Ana Jüri

Çiçek Kahraman /  Kurgu Yönetmeni
Boğaziçi Üniversitesinde Sosyoloji bölümünü bitirdikten sonra Boston Üniversitesi’nde Sinema TV yüksek lisansı yapan Çiçek Kahraman, İstanbul Bilgi .niversitesi Sinema TV bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışırken profesyonel hayata kurgu asistanı olarak başladı. Çeşitli festivallerde en iyi kurgu ödülü alan Çiçek Kahraman halen reklam ve uzun metraj kurgucusu olarak çalışmakta ve Kadir Has Üniversitesi’nde kurgu dersleri vermektedir. Aynı zamanda video art ile uğraşmakta olup ‘Bütün Mahalleli Duysun’ adlı ilk işini 2015’te sergilemiştir. Aynı yıl Can Kılcıoğlu ile birlikte UKA Film’i kurdu.

Ercan Kesal / Oyuncu
Ercan Kesal, ilk ve orta öğrenimini Avanos’ta, lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladı. 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldu. 1984-90 yılları arasında hekimlik yaptı. N.B. Ceylan’ın Uzak filmiyle başlayan sinema serüveni, senarist ve oyuncu olarak devam etmektedir. Ulusal ve uluslararası bir çok festivalde ödüller aldı. Gazetelerde düzenli olarak güncel hikayeler ve denemeler yayımladı. “Peri Gazozu” ve ‘’Evvel Zaman’’ isimli iki kitabı yayımlandı. Halen, Yeditepe .niversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Antropoloji Anabilim Dalı Doktora Programına devam etmektedir.

Erdem Tepegöz / Yönetmen
Dokuz Eylül Üniversitesi mezunu. Prag’da film atölyesini tamamladı. Kısa film ve belgesel geçmişi var. ‘Zerre’ isimli ilk sinema filmiyle 20’den fazla ulusal ve uluslararası ödül kazandı. Aynı filmle, Rusya’nın Oscar ödülü sayılan 35. Moskova Film Festival’inde Büyük Ödül ‘Altın Aziz George Heykeli’ni kazandı. Daha önce Federico Fellini, Akira Kurosawa, Krzysztof Kieślowski gibi önemli yönetmenlerin aldığı bu prestijli ödülü en genç yaşta kazanan yönetmen olmuştur.

Sevin Okyay / Sinema Eleşltirmeni
Türkiye’nin ilk kadın sinema eleştirmeni olan Okyay, politika muhabiri olarak başladığı gazeteciliği köşe yazarı olarak sürdürmekte ve yalnızca sinema üzerine değil, edebiyat, caz ve spor üzerine de yazmaktadır. Uzun süre televizyon programını hazırladı ve sundu. Radyo programaları da hazırlıyor ve sunuyor. Okyay, Harry Potter kitaplarının çoğunu Türkçeye çevirdi. Sevin Okyay, Sinema Yazarları Derneği’nin 2013 Emek Ödülü, Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin 2013 Onur Ödülü, Çeviri Derneği’nin 2014 Onur Ödülü, Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin Bilge Olga. Başarı ödülü sahibidir.

Ön Jüri

Evrim Kaya / Sinema Yazarı

Natali Yeres / Sanat Yönetmeni

Elif Ergezen / Belgesel Sinemacı

MİTHAT ALAM FİLM MERKEZİ © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.